Podlahy pro školy a školky

Volba podlahových krytin do škol a školek je zcela rozdílná, oproti podlahám v klasických nemovitostech. V tomto případě je klíčovým faktorem především vysoké zatížení, protože ve škole jsou obvykle stovky dětí pohybujících se po chodbách a třídách.

Jde tedy o poměrně namáhané prostory, jimž musí být uzpůsobena také volba podlahy na chodbu, podlahy do učebny, podlahy do kanceláře a ostatních místností. Jen stěží by šlo aplikovat klasické lino a podobné materiály. V tomto případě musíte sáhnout po jiném řešení.

 

Jaké parametry musí mít podlahy do školy?

Z pohledu technických parametrů a vlastností podlahové krytiny je to určitě co nejvyšší stupeň zátěže. Ten se může přibližovat k třídě 43. Dále je to patřičná odolnost samotného povrchu, jenž by si měl zachovat stále stejný vzhled po co nejdelší dobu. Na oba faktory má zásadní vliv hlavně volba výrobce podlah s nejmodernějšími technologiemi.

Podlahy do učebny musí odpovídat dané místnosti. Je rozdíl v tom, jakou podlahu umístíte do klasické třídy, laboratoře nebo do počítačové učebny. Níže uvádíme několik obecných vlastností pojících se k tomuto podlahovému materiálu.

  • Dostatečná tloušťka
  • Odolnost proti poškrábání
  • Zesílené nášlapné vrstvy
  • Antistatické vlastnosti

Těmto parametrům může odpovídat například vytažené PVC na stěnu Fabion a mnohé další obdobné produkty, které přináší odlišné barevné provedení. Jsou-li vaším prioritním požadavkem podlahy do třídy a podlahy do kanceláře ve stejné škole, pak vás určitě budou zajímat konkrétní výrobky vhodné právě do těchto prostor.

 

PVC zátěžové podlahy do třídy v pěkném barevném provedení. 

Prověřenou špičkou ve svém oboru je produktová řada výrobce Gerflor nesoucí název Taralay Impression Comfort, jejímž primárním užitím jsou právě komerční prostory. Školy nevyjímaje. Podlahy do třídy z tohoto materiálu se pyšní vynikající odolností proti jakýmkoliv vrypům a honosí se propracovanou povrchovou úpravou Protecsol. Ta neobsahuje žádný nevzhledný vosk a její údržba je velice jednoduchá.

Taralay Impression Comfort, to jsou podlahy do učebny, u nichž lze provádět vyřezání obrazců do podlahy dle individuálního přání zákazníka. O použití ve frekventovaných místech vás přesvědčí mimo jiné také nášlapná vrstva, jejíž tloušťka je až 0,65 mm. O celkovém komfortu samozřejmě vypovídají i ty nejmenší detaily, mezi něž patří akustický výkon 0,08 mm-19 dB.

Barevné provedení podlahy do třídy Taralay Impression Comfort prezentuje pestrý výběr s řadou nejrůznějších reliéfů, které lze zkombinovat s ostatními prvky v daných prostorách. Většina školských zařízení sází v tomto ohledu na patřičnou přirozenost, jíž obvykle zajišťují dvě skupiny designového vyhotovení.

  • Wood – Nádech přírodního dřeva s dokonalým prokreslením struktury přináší produkty Pecan, Taupe, Esterel Chocolate, Walnut Brown, Noma Black, Bamboo Tea nebo Ottawa Popular.
  • Diversion – Tato kolekce sází spíše na barevnost a praktičnost, což jsou předpoklady zcela vlastní pro podlahy do učebny a kanceláře. Oblíbené jsou výrobky Clémetine, Bordeaux, Grenade, Atlantique, Kiwi, Mimosa, Ivoire a Argile.

 

 

Podlaha Taralay Premium Compact

Podlahy do chodby a učebny od výrobce Gelflor se kromě výše uvedených vlastností vyznačují také svou kvalitou vůči ovzduší uvnitř místnosti. Produkty jsou spojeny s jistými ekologickými zásadami. Tak například jenom stěží byste v těchto podlahových krytinách hledali jakékoliv těžké kovy a rozpouštědla. Právě proto, že jejich primárním užitím jsou školy.

Podlahy do kanceláře a podlahy do třídy jsou stoprocentně recyklovatelné, splňují příslušné certifikace a jsou zkrátka ekologicky navržené. A to jsou další faktory, jež by vás měly přesvědčit pro jejich výslednou volbu.

V rámci podlahového řešení pro extrémně zatěžované prostory je vhodné zmínit ještě podlahu Taralay Premium Compact, která se pyšní obdobnými parametry, jako uváděné produkty výše. I tato podlaha do třídy je oproštěna od jakékoliv výplně, čímž dochází k dosažení vysoké odolnosti proti poškrábání a jakémukoliv oděru. Podlahy pro školy si tak zachovávají dlouho trvající vzhled promítající se do celkové životnosti.

Vsaďte na vytažené PVC na stěnu - Fabion a výrobky značky Gerflor, s nimiž vytvoříte dětem ve školách nadstandardní, kvalitní a hlavně zdravé zázemí.

Dále se hodně realizují další podlahové krytny: 

KOBERCOVÉ ČTVERCE ZDE: 

DĚTSKÉ KOBERCE ZDE: 

PVC PODLAHY: 

 

V případědě že řešíte individuální projekt neváhejte nás kontaktovat připravíme Vám nabídku na míru podle Vašich představ. 

info@aaapodlahy.cz  / tel: 770 107 770 

 

 

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO