Rady a tipy

Žlutý koberec se pro vás stane zdrojem optimismu

Koberec žluté barvy může v každém z vás vzbuzovat nejrůznější pocity. Mnohdy záleží také na tom, o jaký odstín žluté se vlastně jedná. Jestliže uvažujete o této volbě do interiéru, určitě vám budou nápomocny níže uvedené informace. Dozvíte se, že koberec je především emocionální záležitostí. Jde o barvu, která může výrazným způsobem ovlivnit člověka, proto není radno podceňovat jeho správné umístění a kombinaci s ostatními barvami.

Šedý koberec je známkou neutrality

Velice často můžete narazit na tvrzení, že konkrétní barva koberce může výrazným způsobem ovlivňovat vaši fyzickou i psychickou stránku, a to nejenom v pozitivním slova smyslu. Takové informace jsou naprosto pravdivé a lidé podle nic dokonce volí optimální barvu koberce. Jestliže v tomto směru nechcete být ovlivňováni, vsaďte na šedý koberec, který je součástí především moderně vyhlížejících interiérů a o němž vám povíme více informací.

Proč si pořídit právě modrý koberec?

Ač to možná spousta lidí neví, barva koberce se dokáže podepsat na psychice člověka, a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Typickým příkladem těchto slov je modrý koberec. Ten se spíše, než na fyzičnu podepíše hlavně na vašem myšlení. Otázkou však zůstává, kam s modrým kobercem v interiéru a co vlastně tato barva přináší? Na to a mnohé další vám odpoví následující řádky.

Pro koho je vhodnou variantou růžový koberec?

Růžový koberec možná nepatří mezi často vyhledávané a populární barvy, přesto může v daném interiéru přinést požadovaný užitek. Růžová je ve své podstatě hodně zesvětleným odstínem červené, což tak trochu naznačuje, jaké pocity ve vás tato barva může vzbuzovat. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vyjadřuje tento odstín, kde nachází své primární uplatnění a pro koho je růžový koberec vhodný s přihlédnutím ke znamení zvěrokruhu.

Oranžový koberec jako originální ikona interiéru

Oranžová barva vzbuzuje v lidech obecně rozporuplné pocity. Někdo jí nemůže přijít na chuť, pro jiného je nepostradatelnou součástí každodenního života. Jestliže přemýšlíte o tom, že byste domů pořídili oranžový koberec, přinášíme vám v tomto článku pár zásadních informací, jež pro váš výběr mohou být rozhodující.

Nepodceňujte při nákupu koberce tyrkysovou barvu

Je pravdou, že tyrkysový odstín neuvidíte na každém kroku, minimálně co se týče koberců a podlahových krytin. Přitom trh je dostatečně bohatý a tento sortiment je k dostání v nejrůznějších variantách odstínů tyrkysové barvy. Jestliže uvažujete o nákupu tyrkysového koberce, možná vám budou nápomocny níže uvedené řádky, ve kterých tuto barvu probereme od A až do Z.

Hnědý koberec a jeho přednosti

Ruku na srdce, hnědá barva patří k těm nejčastějším, s nimiž se můžete v interiéru setkat. Není to však jen pouze nábytek, ale také řada bytových doplňků, mezi něž patří i koberce. Vznik této barvy je jednoduchý. Stačí sloučit červenou a žlutou s velkým zastoupením černé a výsledek je na světě. Pokud se začtete do níže uvedených řádků, zjistíte, jaké pocity ve vás vyvolá hnědý koberec umístění v dané místnosti. A co všechno s ním můžete kombinovat.

Kdy je nejvyšší čas pro výměnu starého koberce za nový?

Některé věci je možná lepší nevědět. Třeba to, po čem doma chodíte. Ačkoliv se váš koberec na první pohled jeví jako „docela čistý“, po důkladném prozkoumání vláken pod mikroskopem byste okamžitě změnili názor. A zřejmě by vám stačila pouhá lupa. Navzdory pravidelnému vysávání se v koberci usazují exkrementy roztočů navázané na částice prachu, kousky kůže a další druhy nečistot, které nejsou na první pohled vidět. Alespoň již víte, odkud se line ten nepříjemný zápach! A pokud máte doma mazlíčka, který se často škrábe, pravděpodobně...

Do jakého interiéru se hodí fialový koberec?

Fialová barva je od pradávna považována za mystickou. Je tak pochopitelné, že k ní velice často tíhnou duchovně založení lidé. Tento barevný odstín však stále více oslovuje i běžné občany, jež dávají přednost novodobým trendům a chtějí ve svém interiéru vybudovat dojem originality a luxus. K tomu je fialový koberec jako stvořený. O jeho použití vám mnohé napoví vlastnosti samotné barvy, s nimiž vás postupně seznámíme.

Černý koberec nemusí být pouze barvou temnoty

Pokud se někdo zadívá na černou barvu, ihned mu před očima bleskne jediné. Jde o typický odstín temnoty, jež vzbuzuje nejrůznější pocity. Hlavně u těch, kdo se tmy bojí. Jenže, kusový černý koberec nebo jeho celoplošná varianta, to není to samé, jako vymalovat místnost na černo. Koberec v tomto barevném provedení je příslibem originálního, ba dokonce luxusního interiérového doplňku, kterému můžete přijít velice brzy na chuť.

AAApodlahy.cz

tel.: +420 770 107 770  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO