Do jakého interiéru se hodí fialový koberec?

Fialová barva je od pradávna považována za mystickou. Je tak pochopitelné, že k ní velice často tíhnou duchovně založení lidé. Tento barevný odstín však stále více oslovuje i běžné občany, jež dávají přednost novodobým trendům a chtějí ve svém interiéru vybudovat dojem originality a luxus.

K tomu je fialový koberec jako stvořený. O jeho použití vám mnohé napoví vlastnosti samotné barvy, s nimiž vás postupně seznámíme.

 

Co vyzařuje fialová barva?

Duševní sebevědomí, tak se můžete cítit, pokud do svého interiéru zakomponujete kusový nebo celoplošně položený koberec fialové barvy. Fialová ve vás bude evokovat nejrůznější vize a nutit k přemýšlení. Níže uvádíme několik hlavních charakteristik tohoto odstínu.

 

  • Statečnost
  • Dynamičnost
  • Autentičnost

 

Ne nadarmo je fialová barvou králů, proto s ní i vy můžete vykouzlit luxusně vyhlížející domácnost. Pozor si však dejte na jediné negativní působení tohoto odstínu, kterým je introverze. Jestliže se nechcete uzavřít sami do sebe, volte ideální kombinaci s ostatními barvami a s fialovou to nepřehánějte.

 

Fialový koberec sladíte s čímkoliv

Jestliže už dopředu přemýšlíte o tom, k jakým barvám se fialová hodí, buďte si jisti, že na výběr máte více než dost. Bavme se o tom, že součástí vašich prostor se stane především fialový kusový koberec. Pak jej v ideálním případě umístěte na světlou až bílou zem, kde opravdu vynikne. Spoustu parády udělá také v kombinaci s přírodním nábytkem.

Pamatovat byste měli pouze na jediné, ať už univerzální odstín fialové sladíte s jakoukoliv jinou barvou, vždy by to měly být spíše světlejší odstíny. Fialový koberec se hodí snad do každé místnosti.

 

Jaké znamení zvěrokruhu má rádo fialovou barvu?

Fialový koberec bude přínosem hlavně pro štíry. Ti by měli tento doplněk interiéru umístit hlavně do ložnice, kde na ně bude mít fialová uklidňující vliv a vytvoří dostatečně relaxační atmosféru. O jemných odstínech by měli uvažovat také lvi, kteří milují moc a barva králů je pro ně jako stvořená.

 

 

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO