Jak položit koberec do menších místností

Chcete se v nejbližších dnech pustit do pokládky koberce do vaší domácnosti?

Pokud si nechcete na tento snadný úkon najímat profesionální řemeslníky, ale myslíte si, že to v pohodě zvládnete sami vlastníma rukama, tak s vámi souhlasíme. Nejedná se o složitou věc, avšak je třeba držet se několika základních rad, jak při pokládání koberce správně postupovat.

 

Rozměr místnosti

Zajisté je všem jasné, že ještě před samotným nákupem koberce je potřeba zjistit přesné rozměry plochy, na kterou chcete koberec položit a vypracovat si přibližný nákres místnosti, která by neměla být větší než 20 metrů čtverečních.

 

Podklad

Poté následuje příprava podkladu, na který budete vámi vybraný koberec umisťovat. Důkladně odstraňte veškeré nečistoty, které mohly v místnosti vzniknout z předchozího pokrytí, vyrovnejte co nejvíce celou plochu a nechte vše pečlivě vyschnout od případných čisticích prostředků. Jen díky důkladné přípravě můžete dosáhnout správného vzhledu a funkčnosti koberce, na to nezapomeňte!

 

Položení koberce

Po přípravě podkladu přichází část, kdy je nutné koberec volně rozložit na podlahu. Proveďte to způsobem, aby u stěn přibližně 10 centimetrů přesahoval a nechte ho poté minimálně 24 hodin vyrovnat v pokojové teplotě. Jakmile uběhne požadovaná doba, je potřeba zatlačit koberec do bočních rohů a pomocí nože uříznout do požadovaného rozměru s malým přesahem.

 

Lepení

Následně přichází na řadu samotné lepení koberce, které můžete vykonat pomocí vhodného lepidla nebo oboustranné lepicí pásky. Pokud tento krok máte úspěšně za sebou a koberec dobře drží, je potřeba uříznout zbývající přesahující okraj koberce.

Pro ještě lepší upevnění koberce na místě můžete využít kobercové lišty, které umístíte po okrajích stěn. Ty navíc dodají celé místnosti ještě lepší a ucelenější vzhled.

Jak jste si nyní mohli sami přečíst, tak pokládka koberce není nic složitého, avšak vyžaduje pečlivost, trpělivost a přesnost. Pokud splňujete všechny tyto osobnostní předpoklady, tak věříme, že to PRO VÁS BUDE HRAČKA!

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO