Kam je vhodné umístit červený koberec?

Barva koberce není jen estetickou záležitostí, ale také něčím, co do jisté míry ovlivňuje naše vnitřní pocity a smýšlení. Jestliže máte v úmyslu pořídit si do své domácnosti červený koberec, hodí se vám několik níže uvedených informací zaměřených především na psychologii této barvy a její praktické kombinace s jinými odstíny.

 

Co ve vás vyvolá červená barva

Pakliže bychom měli červený koberce charakterizovat jedním slovem, bude to „energie“. Červená je již od pohledu barvou hřejivou. Prokázáno je dokonce to, že tento odstín je v lidech schopen evokovat větší pocit tepla, než ve skutečnosti je, a to až o celých 5 °C.

Červené barvě lze přisoudit hned několik pro ni typických vlastností.

  • Zvyšuje krevní tlak
  • Zrychluje tep
  • Působí hřejivým a útulným dojmem
  • Aktivní barva povzbuzující k vykonávání činnosti

 

Kam umístit červený koberec

Dle stručné charakteristiky červené barvy lze usuzovat, kam se červený koberce hodí. Vzhledem k tomu, že působí hřejivým dojmem, je vhodné jej umísťovat spíše do severně situovaných pokojů, kde pocitově zvednou teplotu. Svůj smysl má i ve tmavších místnostech.

Tato aktivní a přátelská barva si své pevné místo najde hlavně v obývacích pokojích. Výjimkou nejsou ani pracovny, kde ve vás bude aktivovat pracovní procesy. Pozor si dejte pouze u pokládky koberce na větší ploše, kde může snižovat celkový prostorový vjem. To lze však vyřešit červenými běhouny a kusovými koberci.

Při nákupu červeného koberce byste měli přemýšlet také o tom, do jaké míry lze tuto barvu kombinovat s těmi ostatními. Jestliže hledáte ele

gantní a prověřenou sázku na jistotu, pak se zaměřte na doslova nesmrtelnou variantu. Tu tvoří barvy černá, červená a bílá. Ať už jde o malbu stěn, nábytek nebo interiérové doplňky.

 

 

 

 

 

Volba barvy podle znamení zvěrokruhu

Koberec červené barvy si s naprostou jistotou vyberou především štíři. Vzhledem k tomu, že jde o emotivní a vášnivé znamení, navozuje u nich červená velice relaxační atmosféru. Pro jiného by mohla být barvou agresivní, u štírů je tomu však naopak.

 

 

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO