Nepodceňujte při nákupu koberce tyrkysovou barvu

Je pravdou, že tyrkysový odstín neuvidíte na každém kroku, minimálně co se týče koberců a podlahových krytin. Přitom trh je dostatečně bohatý a tento sortiment je k dostání v nejrůznějších variantách odstínů tyrkysové barvy.

Jestliže uvažujete o nákupu tyrkysového koberce, možná vám budou nápomocny níže uvedené řádky, ve kterých tuto barvu probereme od A až do Z.

Co symbolizuje tyrkysová barva?

V první řadě je třeba uvést tento odstín na správnou míru. Spousta lidí si totiž bláhově myslí, že tyrkysová barva je jen zesvětlenou barvou modrou. Jenže, tomu tak opravdu není. Tyrkysová vzniká kombinací modré a zelené, díky čemuž je dosaženo tak originálního výsledku.

Tyrkysové koberce jsou samozřejmě nabízeny ve světlých i tmavých odstínech a obvykle se s nimi pojí tyto vlastnosti.

  • Primárně jde o studenější barevné tóny
  • Povzbuzuje a přináší jistý způsob relaxace
  • Má uklidňující přínos

Kde použít tyrkysový koberec?

Možností je jistě více než dost, o tom není žádných pochyb. Vzhledem k tomu, jakou mírou působí tyrkysová barva na člověka, je vhodné ji aplikovat spíše do odpočinkových zón domácnosti. Těmi jsou tedy dětské pokoje a ložnice. Při správné kombinaci barev však své místo najde také v obývacím pokoji. Velice často je používána v koupelnách.

Tyrkysová je schopna ve spojení s černou a zlatou barvou utvářet doslova dech beroucí interiéry. Výjimkou však není ani kombinace s hnědou, jemnými citrusovými tóny anebo ryze modrou barvou.

Jakému znamení zvěrokruhu odpovídá tyrkysová barva?

Pokud budete shánět tyrkysový koberec podle zvěrokruhu, budete pravděpodobně ve znamení raka či vah. Právě to jsou pomyslní mistři designu vnímající tyrkysovou barvu dosti pozitivním způsobem. Raci dávají přednost světlejším odstínům, váhy si naopak neodpustí ani syté zabarvení.

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO