Oranžový koberec jako originální ikona interiéru

Oranžová barva vzbuzuje v lidech obecně rozporuplné pocity. Někdo jí nemůže přijít na chuť, pro jiného je nepostradatelnou součástí každodenního života. Jestliže přemýšlíte o tom, že byste domů pořídili oranžový koberec, přinášíme vám v tomto článku pár zásadních informací, jež pro váš výběr mohou být rozhodující.

Jak je charakterizována oranžová barva?

Z psychologického hlediska lze na oranžové nalézt řadu pozitiv, ale i nějaká negativa. Ke kladným vlastnostem barvy patří určitě hřejivost především sytějších odstínů. Z toho plyne jisté fyzické pohodlí, teplo a bezpečí. Oranžová může v některých jedincích dokonce evokovat vášeň.

Tato mladistvá a energetická barva nabývá nejrůznějších tónů.

  • Broskvová
  • Meruňková
  • Zemité odstíny oranžové

Pokud využijete oranžový koberec dejte si pozor na to, abyste to s touto barvou v místnosti nepřehnali, protože pak se vám dostane opačného působení oranžové – lehkomyslnost, frustrace a nezralost.

Sytá a světle oranžová v interiéru

Z pohledu situování lze oranžové koberce označit za velice univerzální. Zvolíte-li sytější odstíny, pak přemýšlejte o tom, zda koberec neumístit například do jídelny, kde budou podporovat vaši chuť k jídlu. Bohatě stačí i kusová varianta.

Světlejší oranžové koberce naopak umísťujte do obývacích pokojů, dětských pokojů nebo pracoven.

Při kombinování barev se rozhodně nemusíte omezovat, jen se držte několika níže uvedených pravidel.

  • Ideální kombinace s černou a bílou barvou
  • Obávat se nemusíte ani spojení s šedými doplňky
  • Sytější oranžová se hodí spíše k hnědé

Oranžový koberec podle znamení zvěrokruhu

Jestliže budete k výběru oranžového koberce přihlížet hlavně podle toho, v jakém jste znamení, určitě se vám hodí tyto informace. Pastelové oranžové barvy jsou vhodné především pro temperamentnější znamení, která se zaměřují na „pastel“ obecně. V tomto směru jsou to jednoznačně berani.

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO