Proč si pořídit právě modrý koberec?

Ač to možná spousta lidí neví, barva koberce se dokáže podepsat na psychice člověka, a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Typickým příkladem těchto slov je modrý koberec. Ten se spíše, než na fyzičnu podepíše hlavně na vašem myšlení.

Otázkou však zůstává, kam s modrým kobercem v interiéru a co vlastně tato barva přináší? Na to a mnohé další vám odpoví následující řádky.

Modrá barva je synonymem klidu

Jestliže si z psychologického hlediska chcete dopřávat relaxaci, vyrovnanost, rozvoj inteligence a pohodu, zvolte do své domácnosti modré koberce. Ty ostatně patří k nejoblíbenějším vůbec. Důležité je ale vědět, kam je můžete umístit a kam nikoliv.

Působení modré barvy lze dělit podle toho, jestli zvolíte světlejší nebo tmavší odstíny.

  • Světle modrý koberec – uklidní vaši mysl a pomůže vám koncentrovat se na danou činnost
  • Tmavě modrý koberec – bude výrazně a pozitivně stimulovat vaše myšlenky

Mnozí odborníci na barvy dokonce poukazují na to, že modrá vás bude nutit komunikovat s lidmi v daném prostoru.

Modrým kobercům je někdy vytýká jejich chladnost, kterou však lze zmírnit výběrem správného odstínu modré.

Kam umístit modrý koberec?

Ideální místo pro tento interiérový doplněk pravděpodobně nebudete hledat moc dlouho. Stane se jím primárně ložnice. Nemusí to ale být v podobě celoplošného koberce. Mnohdy udělá více užitku spíše kusová varianta koberce s modrým zbarvením.

Modré kusové koberce jsou hodně populární také v koupelnách. Tmavší a sytější barvy si své místo najdou i v obývacím pokoji nebo dětském pokoji. Z pohledu kombinací barev naleznete největší spojitost hlavně s bílou.

Modrá barva podle horoskopu

Veškeré odstíny modré jsou vhodné především pro střelce, kteří během každodenního žití vyžadují jistý pocit zklidnění. Naopak světlejší barvy vyhovují rakům, jež si libují hlavně ve vodě. Z tohoto pohledu je modrá zajímavou variantou i pro ryby.

 

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO