Šedý koberec je známkou neutrality

Velice často můžete narazit na tvrzení, že konkrétní barva koberce může výrazným způsobem ovlivňovat vaši fyzickou i psychickou stránku, a to nejenom v pozitivním slova smyslu. Takové informace jsou naprosto pravdivé a lidé podle nic dokonce volí optimální barvu koberce.

Jestliže v tomto směru nechcete být ovlivňováni, vsaďte na šedý koberec, který je součástí především moderně vyhlížejících interiérů a o němž vám povíme více informací.

Dejte na psychologickou neutralitu

Šedá je barvou, jež na vás nebude působit. Ani kladně, ani záporně. Emočně neutrální zabarvení je třeba volit v odpovídající míře, protože pak naopak vyplouvají negativa šedých koberců. Jestliže to s šedou přežene v dané místnosti, včetně dalších interiérových prvků, ztratíte tím sebejistotu a můžete si zbytečně přivodit pocity deprese.

Proto volte šedé koberce s rozvahou a pokud této barvy nechcete mít v pokoji hodně, vyberte si kusové koberce, které se naopak stanou opticky nepřehlédnutelnou kulisou místnosti.

Šedá přijde do jakéhokoliv interiéru

Právě jedna z nejsilnějších vlastností šedého koberce v podobě celkové neutrality přináší poměrně široké užití tohoto bytového doplňku. Šedý koberec můžete umístit v podstatě do libovolných prostor.

  • Obývací pokoje
  • Ložnice a dětské pokoje
  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Chodby

Vliv na to má bezpochyby fakt, že šedou lze kombinovat s řadou nejrůznějších odstínů. Mezi ně rozhodně patří přírodní barvy, ale také růžová, červená, lososová nebo žlutozelená. Šedý koberec dokáže optimalizovat a zjemňovat jakékoliv jiné sytější barvy.

Jaké znamení zvěrokruhu bude pro šedou?

Největším zastáncem této barvy budou ti, kdo jsou považováni za výrazné exoty zvěrokruhu. A to jsou vodnáři milující elegantní zabarvení šedé. Naopak šedý koberec nebude vhodnou volbou pro ryby, kterým působí více depresí než potěšení.

 

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO