Žlutý koberec se pro vás stane zdrojem optimismu

Koberec žluté barvy může v každém z vás vzbuzovat nejrůznější pocity. Mnohdy záleží také na tom, o jaký odstín žluté se vlastně jedná. Jestliže uvažujete o této volbě do interiéru, určitě vám budou nápomocny níže uvedené informace.

Dozvíte se, že koberec je především emocionální záležitostí. Jde o barvu, která může výrazným způsobem ovlivnit člověka, proto není radno podceňovat jeho správné umístění a kombinaci s ostatními barvami.

Přátelská a kreativní barva

Ať už se zahledíte na jakýkoliv žlutý koberec, vždy ve vás nabudí dojem slunce. Hřejivá, přátelská a veselá barva, jež ve většině případů podporuje psychiku člověka. V okamžiku, kdy zvolíte ten správný tón žluté, můžete docílit velice příjemných pocitů.

  • Emocionální síla
  • Sebeúcta
  • Spontánnost
  • Kreativita
  • Extroverze

Na druhou stranu si musíte hlídat také to, aby žlutý koberec nebyl spojen s depresivní žlutou, která se bude naprosto vymykat vámi použitým barvám v interiéru. Taková špatná volba by ve vás totiž mohla evokovat pocity úzkosti a snížené nálady.

Kam umístit žlutý koberec?

Na tuto otázku vám ve své podstatě odpoví výše zmíněný popis vlastností barvy. Tento nápaditý a inteligentní odstín může oživit například vaši chodbu, kuchyň nebo dokonce koupelnu. Žlutý koberec je dosti často aplikován i do dětských pokojů. Musíte pouze vědět, s jakými barvami jej co nejlépe nakombinovat, aby došlo k požadovanému výsledku.

Žlutá barva si velice často a dobře rozumí především se šedou, lahvově zelenou a bílou.

Znamení zvěrokruhu – pro koho je vhodná žlutá barva?

Žlutou lze označit za pastelovou barvu, která je vlastní hlavně beranům. Ti ocení její jemnější odstíny. Naopak sytější a hřejivá žlutá bude inspirací pro býky, jež milují nejenom pohodlí, ale také barvu zlata.

 

Užitečné odkazy

 

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO