Rady a tipy

Kdy je nejvyšší čas pro výměnu starého koberce za nový?

Některé věci je možná lepší nevědět. Třeba to, po čem doma chodíte. Ačkoliv se váš koberec na první pohled jeví jako „docela čistý“, po důkladném prozkoumání vláken pod mikroskopem byste okamžitě změnili názor. A zřejmě by vám stačila pouhá lupa. Navzdory pravidelnému vysávání se v koberci usazují exkrementy roztočů navázané na částice prachu, kousky kůže a další druhy nečistot, které nejsou na první pohled vidět. Alespoň již víte, odkud se line ten nepříjemný zápach! A pokud máte doma mazlíčka, který se často škrábe, pravděpodobně...

Do jakého interiéru se hodí fialový koberec?

Fialová barva je od pradávna považována za mystickou. Je tak pochopitelné, že k ní velice často tíhnou duchovně založení lidé. Tento barevný odstín však stále více oslovuje i běžné občany, jež dávají přednost novodobým trendům a chtějí ve svém interiéru vybudovat dojem originality a luxus. K tomu je fialový koberec jako stvořený. O jeho použití vám mnohé napoví vlastnosti samotné barvy, s nimiž vás postupně seznámíme.

Černý koberec nemusí být pouze barvou temnoty

Pokud se někdo zadívá na černou barvu, ihned mu před očima bleskne jediné. Jde o typický odstín temnoty, jež vzbuzuje nejrůznější pocity. Hlavně u těch, kdo se tmy bojí. Jenže, kusový černý koberec nebo jeho celoplošná varianta, to není to samé, jako vymalovat místnost na černo. Koberec v tomto barevném provedení je příslibem originálního, ba dokonce luxusního interiérového doplňku, kterému můžete přijít velice brzy na chuť.

Bílý koberec vnese do vaší domácnosti čistotu

Bílou barvu lze označit za univerzální, proto můžeme velice často narazit na bíle vymalované interiéry a bílý nábytek. Kouzlo bílé je v tom, že svůj prostor můžete dozdobit především za pomoci ostatních barevně laděných bytových doplňků. A nejinak je tomu i u bílého koberce. Ten se může v dané místnosti stát doslova nepřehlédnutelnou dominantou, na kterou si budete muset dávat pozor snad jen pouze z hlediska ušpinění. Bílá je samozřejmě daleko náchylnější než jakékoliv jiné barvy. Na oplátku vám však přináší jedinečnost a...

Do jaké místnosti umístit zelený koberec?

Každý člověk chce docílit harmonického a příjemného bydlení. O to se povětšinou postará vhodná volba barev interiéru, včetně podlahových krytin. Pokud máte rádi vyrovnanost, rovnováhu a sázíte na odpovídající uklidnění, přijde vám vhod zelený koberec. Ten se vyrábí v mnoha produktových variantách a liší se nejenom výsledným odstínem, ale také velikostí a hustotou chlupu, jež rozhoduje o celkovém komfortu.

Béžový koberec působí uklidňujícím dojmem

Béžový koberec lze s naprostou jistotou označit za neutrální. Spojení hnědé a bílé barvy vytváří pro někoho možná až vanilkové zabarvení, které v žádném případě neurazí, na druhou stranu není ničím výjimečným a nepřehlédnutelným. Béžový základ na podlaze lze označit za přírodní, tradiční a zároveň patřičně moderní. Na béžový koberec můžete mimo jiné narazit pod označením krémový koberec. Ve výsledku dostanete podobný odstín produktu.

Kam je vhodné umístit červený koberec?

Co ve vás vyvolá červená barva Pakliže bychom měli červený koberce charakterizovat jedním slovem, bude to „energie“. Červená je již od pohledu barvou hřejivou. Prokázáno je dokonce to, že tento odstín je v lidech schopen evokovat větší pocit tepla, než ve skutečnosti je, a to až o celých 5 °C. Červené barvě lze přisoudit hned několik pro ni typických vlastností. Zvyšuje krevní tlak Zrychluje tep Působí hřejivým a útulným dojmem Aktivní barva povzbuzující k vykonávání činnosti Více...  

Jak vybrat koberec - informace o kobercích

Koberce přináší z hlediska použití velice široké možnosti. Právě proto je lze vybírat na základě nejrůznějších kritérií. Ať už je to způsob použití, pokládky, výrobního materiálu a podobně. Toto dělení mnohdy odpovídá i produktovým nabídkám, kde lze narazit na koberce libovolného typu. Nákup koberce by neměl být uspěchaným procesem. Jestliže tento produkt má dlouhodobě sloužit svému účelu, je vhodné zvolit ten správný model. Takový výrobek, jehož technické parametry vám budou vyhovovat do nejmenšího detailu.

Z čeho se vyrábí vinylová podlaha?

  Vinylové podlahy jsou pojmem, který je v dnešní době stále více aktuální. Spousta z vás možná ale neví, že tento materiál je tu už desítky dlouhých let, jen v trochu jiné modifikaci. Mnohem bližším výrazem se vám stane „lino“. To se nacházelo snad v každém panelovém bytě a s jeho pokládkou v metráži se dostal do kontaktu pravděpodobně každý. Příchod vinylového materiálu na trh se odehrál zhruba před deseti lety. Šlo víceméně o reakci na tehdy proslulé laminátové podlahy, koberce a jim podobné materiály....

Gerflor Creation Clic – efektivní klipový systém

Komerční podlahy mohou nabývat nejrůznějších podob. Ne každý majitel takových prostor je však schopen zastavit na delší čas fungování restaurace či provozu kvůli náročné a zdlouhavé pokládce. Například při celoplošném lepení. Pro takové zájemce o novou podlahu je tu produkt Gerflor Creation Clic. Vinylová podlaha, jejímž hlavním předpokladem jsou vertikální zámky. Profesionální klipový systém na obou stranách přinášející rychlost a nenáročnost pokládky. Rozhodně můžete zapomenout na jakékoliv svařování, lepení a podobné obstrukce.

tel.: +420 777 077 835  |  e-mail: info@aaapodlahy

Vytvořilo FEO